Newsy
Archiwum newsów
Linki
Listing
Tematyka ogólna

Jedyny serwis newsowy o takiej skali w Polsce ( fantastycznej ). Niemal codziennie aktualizowany, z szeroką ofertą artykułów ( choć trudno zorientować się w nich, ze względu na brak jakiegoś "punktu zbiorczego" ). Nieprzyzwoicie ciężki.

Obecnie najlepsza w sieci strona o tematyce ogólnej. Zwraca uwagę rozbudowany dział komiksu i mnogość artykułów a różne tematy; także nowe opowiadania, zapowiedzi... Godne pochwały jest także Oko na niebie, mimo iż jest przeładowane wieściami o filmach... ( początek 2003? )
Notkę tę pisałem kilka miesięcy temu i od tego czasu sytuacja diametralnie się zmieniła. Przez pewien czas Oko na niebie oślepło, Żółta seria bije rekordy nieaktualności, a w innych działach też nie lepiej. Z okazji "reaktywacji" sytuacja trochę się poprawiła, aczkolwiek... nie całkiem... nie całkiem... ( sierpień 2003? )
Znowu minęło trochę czasu i... jak zaglądałem w połowie grudnia, ostatni news był z początku października ( o Nautilusie ). Nawet informacja o bieżącym numerze grubo nieaktualna. Ponadto nie twierdzę teraz, że jest najlepsza, gdyż w międzyczasie trafiłem na lepsze. ( 01.01.2004 )

Kategoria tematyczna na polskojęzycznej wersji Wikipedii, zawierająca informacje o polskich autorach fantastyki. 36, w tym także mniej znanych. Zawiera także niespodziankę...

Fandom

Głównie nagrody fantastyczne; jedyny serwis poświęcony tej tematyce, o bogatej liście ( kilkaset nagród ). Mimo iż długo nie aktualizowany, wart zwiedzenia. Ponadto jest trochę podstron np. o pisarzach fantastycznych czy top100.

Kluby

http://rassun.art.pl - Konfederacja Fantastyki Rassun

http://2era.fragism.com - KF Druga Era

Strony autorskie

www.ziemkiewicz.fantastyka.art.pl
Ziemkiewicz wie, co robi. Jego strona to prawie majstersztyk: eleganckie opracowanie, dużo materiałów z różnych dziedzin... Warto zajrzeć.

www.debski.art.pl
Wysoki poziom techniczny i merytoryczny. Bez zarzutu.

www.dukaj.fantastyka.art.pl
Strona bogata merytorycznie, zawierająca kilkadziesiąt artykułów na naprawdę różne tematy i liczne fragmenty dzieł Dukaja ( także pełne opowiadania ). Czasem razi brakiem spójności graficznej.

www.pilipiuk.vrpg.net
Standard z górnej półki. Dużo tekstów, z pomysłem, niedopracowana technicznie.

www.zimniak.art.pl
Nienajgorsza strona. Przyjemna, dobrze informuje o osobie autora i jest jak jego twórczość ( tzn. nie kłuje w oczy ).

www.joanna.fandom.art.pl/pawlak/
Raczej wizytówka niż poważna strona. Niby coś jest, lecz sens niektórych artykułów mógłby zostać dogłębniej objaśniony. Zajrzeć można, nieobowiązująco.