12.08.2003   Gdzie szczegółowe?
Nie dla wszystkich nazwisk zostały opracowane bibliografie szczegółowe. Zaś jak już jest, to link do niej jest pod listą nazwisk.

01.08.2003   Testy ruszają
Nie ma to jak ładne daty:) Po latach istnych nareszcie rusza strona o polskiej fantastyce z kompletną ( wprawdzie... jeszcze nie ) listą biografii i bibliografii polskich autorów ( czyli coś na kształt Leksykonu polskiej literatury fantastycznonaukowej Niewiadowskiego i Smuszkiewicza ) i zbiorem informacji o fandomie, rynku, prasie, historii tychże itd.
Obecna postać strony jest jednak znacznie okrojona, gdyż jej celem jest sprawdzenie możliwości funkcjonowania w sieci oraz uaktualniania. Także techniczne uwarunkowania mają znaczenie.
Testy zakończą się w ciągu dwóch, trzech miesięcy ( oby... ).
Dotyczą one głównie działu, w którym obecnie jesteś(cie). Jest to ten "leksykon", który został wcześniej wspomniany. Róźnić się będzie głównie tym, że obejmuje wyłącznie twórców powojennych; bibliografie podane są nie w tekście, a osobno: w postaci podstawowej ( chronologicznej ) i szczegółowej ( alfabetycznej z wyliczeniem miejsc publikacji i takimi informacjami, jak: przynaleźność do cykli, zmiany tytułu, bycie fragmentem powieści itd.; pomysł wywodzi się z opracowania Jadwigi Zajdel dostępnego w zbiorze Janusza - Liście pożegnalnym ).
Nazwiska pogrubione po lewej stronie prowadzą do stron z biografiami, a niepogrubione do bibliografii szczegółowych ( biografie jeszcze nie zostały opracowane w tych przypadkach ). Przy czym informacje zawarte zarówno w bibliografii podstawowej, jak i szczegółowej, są niepełne ze względu na brak wielu informacji, dopiero uzyskiwanych.